Wypełniacze

W medycynie estetycznej stosuje się je w celu wyeliminowania załamań skóry (zmarszczek). Lekarz wstrzykuje dany preparat pod załamanie skórne preparat, który układa się za igłą strzykawki i od razu daje efekt wyrównania, wygładzenia. Wypełniacze stosuje się do poprawy owalu twarzy, do wypełnienia bruzd, korekty nosa, poprawy układu policzków.

KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Występuje on w organizmie człowieka jako naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Z wiekiem jego ilości maleją, natomiast skóra traci zdolność wiązania wody, co może stanowić bezpośrednią przyczynę zmarszczek.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny (przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu). Technicznie jest to śródskórny, bądź podskórny zastrzyk wykonywany bardzo cienką igła. Jest to obecnie najpopularniejsza na świecie i najbezpieczniejsza forma wypełniania zmarszczek.
Do wypełniaczy stosuje się różne modyfikacje kwasu hialuronowego (różne jego gęstości). Najczęściej stosuje się go do wypełniania bruzd nosowo policzkowych i w zależności od wieku, głębokości bruzdy, stanu skóry stosuje się odpowiednią jego gęstość.

Do kształtowania twarzy z poważnymi już zmianami czy objawami starzenia – obwisłe policzki, głębokie bruzdy, opadające powieki stosuje się wolumetrię. Gęsta postać kwasu hialuronowego podawana jest najnowocześniejszymi metodami m.in. Skulptra. Lekarz modeluje owal twarzy podając kwas tam gdzie jest potrzebny.

W efekcie uzyskuje się zamiast bolesnej operacji plastycznej wyraźny efekt odmłodzenia i poprawy wyglądu twarzy. Są tzw. zabiegi mające na celu odbudowę objętości twarzy, zaburzonej wskutek redystrybucji tkanki tłuszczowej.

 

Woluma jest trwalsza od tradycyjnych wypełniaczy i utrzymuje sie do ok. 2 lat.
Obecnie połączenie metod wolumetrycznych z korekcją zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny botulinowej są coraz częściej stosowaną alternatywą chirurgicznego liftingu twarzy.

W trakcie wykonywania zabiegu daje pacjentce niewielki dyskomfort, efekt widoczny jest natychmiast. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, w związku z czym zaleca się picie dużych ilości wody.

Wypełniacze

  • Kwas hialuronowy bruzdy nosowo wargowe od 850 zł
  • Kwas hialuronowy dolina łez od 950 zł
  • Kwas hialuronowy usta od 740 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ

ZALOGUJ SIĘ