Zabieg mezoterapii igłowej

Czym jest zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii igłowej, mikroigłowej, multiigłowej uznawany jest jako najbardziej skuteczny pośród metod stymulowania skóry do naturalnej aktywności. Polega na nakłuwaniu za pomocą igły lub mikroigieł w różnej ilości z jednoczesnym podaniem (wstrzyknięciem) koktajlu witaminowego, makro i mikro elementów, kwasu hialuronowego, białek i innych makro i mikroelementów. 

W jaki sposób stymulujemy skórę mezoterapią?

Nakłuwanie powoduje mikrouszkodzenia skóry a co za tym idzie obudzenie układu odpornościowego, który mobilizuje natychmiast odpowiednie procesy naprawcze gromadząc w miejscach uszkodzeń wszystko to co do tej naprawy jest potrzebne. Dzięki temu mechanizmowi stymulujemy wzrost komórek, odnowę komórek, tworzenie kolagenu i elastyny (odpowiadają za napięcie skóry i jej elastyczność). Podanie kwasu hialuronowego zwiększa zaś nawilżenie skóry, bo jedna cząsteczka wiąże 250 cząsteczek wody.

Zabieg dobiera się po konsultacji, po ustaleniu wskazań i przeciwskazań. Skuteczność wzrasta wraz z ilością wykonanych zabiegów. Procesu starzenia nie powstrzymamy, ale dzięki takim działaniom możemy pobudzić naturalny mechanizm naszego organizmu uruchamiany natychmiast po uszkodzeniu komórek procesy regeneracji i tym samym spowolnić starzenie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, ale zaznaczyć trzeba, ze regularność, systematyczność w pielęgnacji dostarcza największych efektów.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację połączoną z komputerowym badaniem cery dla ustalenia procesu pielęgnacji.

ZAREJESTRUJ SIĘ

ZALOGUJ SIĘ